Bezpłatna wycena online
Nasze główne oddziały

Warszawa - Kraków - Łódź - Wrocław - Poznań - Gdańsk

Masz pytania?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od pon.-śr., pt. 10-19, cz. 14-19 oraz sob. 10-14.

Nasza Infolinia

22 731 65 75

 • Należność zostanie przelana na konto, natychmiast po podpisaniu umowy.
 • Nasze usługi są w 100% bezpłatne.
 • Wypowiadamy umowę ubezpieczenia OC samochodu – otrzymają Państwo zwrot niewykorzystanej części.

Na co uważać sprzedając auto przez komis samochodowy

Sprzedaż auta może być uciążliwa. Od znalezienia odpowiedniej metody handlu, po zajęcie się formalnościami. Na rynku motoryzacyjnym najpopularniejszą metodą sprzedaży przez pośrednika są usługi komisów samochodowych. Każdy jednak zna przynajmniej jedną historię znajomego, który padł ofiarą nieuczciwych praktyk auto komisu. Na co zwrócić uwagę i jak przygotować się do sprzedaży, aby najlepiej spieniężyć swój samochód?
W sprzedaży samochodu, właściciele najczęściej ufają tylko sobie. Popularność ogłoszeń motoryzacyjnych i ciągła obecność giełd samochodowych tylko potwierdzają, że kierowcy najchętniej zajmują się handlem na własną rękę. Oczywiście, prywatna sprzedaż to 100% gwarancja, że całość zysku trafi do Twojego portfela, jednak to także odpowiedzialność na wszystkich etapach, od prezentacji auta po wizyty w Wydziale Komunikacji. Jeśli nie czujesz się urodzonym sprzedawcą lub nie wiesz jak wycenić samochód, zapewne najlepszą opcją są usługi pośredników.

Oferta kupimytwojsamochod.pl to:

 • Darmowa wycena online
 • Bezpłatny przegląd samochodu
 • Gwarantowana sprzedaż
 • Natychmiastowy przelew gotówki
 • Przejęcie kłopotliwych formalności

Jak inni klienci oceniają nasze usługi:

Serwis oraz proces realizacji bez zarzutu. Cena całkowicie w porządku. (Władysław H.)
Nissan Qashqai, 2010 r
Nissan Qashqai, 2010 r
Golf 5 Variant, 2008 r
Golf 5 Variant, 2008 r
BMW X3, 2006 r
BMW X3, 2006 r
Wycena samochodu:
Nasze oddziały
Wybierz miasto:
 • » Warszawa
 • » Kraków
 • » Łódź
 • » Wrocław
 • » Poznań
 • » Gdańsk
Opinie klientów
Wasz pracownik był bardzo uprzejmy i dla mnie – laika - kompetentny oraz doswiadczony. Obsługa call center również była zadowalająca. (Hubert C.)

Czy warto sprzedawać samochód z pomocą usług pośrednika?

Korzystając z komisu samochodowego, nie musisz poświęcać prywatnego czasu na pozyskiwanie klientów. Profesjonalne placówki regularnie dbają o wygląd samochodu i prezentują go w jak najlepszym świetle. Teoretycznie, jest to wygodna i bezpieczna opcja dla sprzedawcy. Teoretycznie, ponieważ biznes oferowany przez komis samochodowy przez lata wypracował sobie na rynku niechlubną opinię.

Głównym problemem auto komisów jest fakt, że do ich prowadzenia potrzebne jest tylko założenie działalności gospodarczej, niewymagana jest licencja. Zdarzało się, że właściciele komisów w ciągu nocy opróżniali place samochodowe, a egzekwowanie praw posiadaczy skradzionych aut ciągnęło się latami. Jeżeli trafisz na nieprofesjonalną firmę, auto może miesiącami stać na placu, tracąc na wartości i łapiąc rdzę.

Do najpopularniejszych grzechów właścicieli komisów samochodowych należą:
 • wymiana wyposażenia samochodu na tanie odpowiedniki i sprzedaż oryginalnych np. na Allegro
 • zachęcanie do wystawienia samochodów, powołując się na zainteresowanie klientów i nie branie odpowiedzialności za niedotrzymanie obietnicy
 • niespodziewane znikniecie firmy z rynku
 • niedbanie o samochód na placu sprzedażowym
 • sporządzanie umowy komisowej omijając istotne elementy tak, aby wykorzystać niedoświadczonego sprzedającego
 • pobieranie wysokich opłat za miejsce postojowe, jeśli klient zdecyduje się wycofać samochód z komisu
 • sprzedawanie samochodu w cenie o wiele niższej od ustalonej

 • Jak przygotować się do sprzedaży z komisem samochodowym?
  Wiele osób często ignoruje doniesienia o nieuczciwych komisach samochodowych według zasady "takie rzeczy zdarzają się tylko pechowcom". Obecnie, nieuczciwe firmy wykorzystują praktyki, którym może ulec nawet wprawiony handlarz dlatego, aby zminimalizować ryzyko, należy odpowiednio sie przygotować przed powierzeniem komuś swojego auta.
  Przed oddaniem samochodu do komisu samochodowego, sprawdź opinie o nim. Jeśli jest to lokalna firma, zapewne ktoś ze znajomych słyszał już o jakości oferowanych tam usług. Dobrym źródłem opinii jest także Internet, gdzie klienci bez pardonu wyrażają swoje opinie o kupcach samochodów. Następnym krokiem powinien być szczegółowy przegląd wnętrza samochodu. Sporządźcie z pracownikiem komisu szczegółowy protokół zawierający listę wyposażenia wnętrza.

  Najważniejszym elementem przy współpracy z komisem jest dopilnowanie, aby umowa komisu nie wyrażała jedynie praw komisanta, ale też jego obowiązki. Ważność umowy komisowej regulowana jest przez Kodeks Cywilny art. 765. Musi być skonstruowana czytelnie i obejmować jak najwięcej kwestii, które mogą być w późniejszym czasie problematyczne. Są to na przykład cena minimalna sprzedaży auta czy warunki rezygnacji z usług. W umowie z komisem regulowane są także kwestie prowizji. Określane są one najczęściej w procentach lub ułamku. Jeśli auto zostanie sprzedane za cenę wyższą niż podana, warto zaznaczyć, że obie strony podzielą się nadwyżką w określonym stosunku procentowym.

  Atrakcyjne alternatywy dla tradycyjnych form sprzedaży auta

  Pomimo, że sprzedaż z komisem jest mniej wymagająca niż handel prywatny, właściciele samochodów ciągle muszą uważać na dopilnowanie wszystkich formalności i dokładne zabezpieczenie swoich interesów. Dla osób, które chcą całkowicie pozbyć się stresu związanego ze sprzedażą i spieniężyć swoje auto szybko i bezpiecznie najlepszym sposobem jest skup aut. Skup samochodów używanych, jak kupimytwójsamochod.pl daje gwarancję, że samochód zostanie sprzedany szybko i za ustaloną cenę. Nie przewidujemy żadnych ukrytych kosztów nawet, jeśli właściciel zrezygnuje z naszych usług po wycenie samochodu.

  Współpraca z nami opiera się na 3 krokach:
  1. Wypełnienie formularza w narzędziu do wyceny online
  2. Wizyta w oddziale serwisowym
  3. Podpisanie umowy sprzedaży
  Najpierw klient wypełnia formularz online, który pozwala nam na wstępne oszacowanie ceny zakupu samochodu. Wartość sprzedaży wyświetla się błyskawicznie na ekranie komputera. Następnie, automatycznie podawana jest sugerowana data spotkania w oddziale.
  Przegląd samochodu w autoryzowanym serwisie pozwala na rzetelne określenie jego wartości biorąc pod uwagę elementy takie jak dodatkowe wyposażenie czy komplet kół. Jeśli klient zgadza się na zaproponowaną przez nas cenę, umowę sprzedaży można podpisać od ręki. Określoną wartość przelewamy na konto bankowe sprzedającego bezpośrednio po podpisaniu umowy.
  Ostatnim elementem współpracy przy sprzedaży samochodu zkupimytwojsamochod.pl jest wypowiedzenie przez nas umowy OC tak, aby odciążyć klienta ze zbędnych formalności.
  Tak to działa
  1. Wycena

  Nasz rzeczoznawca wycenia samochód podczas wcześniej umówionej wizyty.

  2. Płatność

  Na podstawie wyceny rzeczoznawcy uzgadniamy cenę. Pieniądze otrzymują Państwo tuż po podpisaniu umowy.

  3. Wypowiedzenie OC

  Wypowiadamy za Państwa umowę ubezpieczenia OC samochodu i przesyłamy potwierdzenie.

  Wycena samochodu: