Sprzedaż samochodu na różne sposoby - moto giełda, auto komis czy darmowe ogłoszenia?

Decydują się na sprzedaż samochodu chcemy, by proces ten przebiegł szybko i sprawnie, a uzyskana cena była atrakcyjna. Możemy sprzedać samochód poprzez ogłaszanie go w internecie, albo spróbować poszukać kupca na rynku samochodowym zwanym potocznie moto giełda.

Bezpłatna wycena online
Twojego samochodu

Moto giełda charakteryzuje się tym, że by móc wjechać i zaprezentować auto należy kupić bilet wstępu. Co więcej, moto giełda znajduje się często poza miastem i jest otwarte jedynie w weekendy, bądź we wczesnych godzinach porannych. Zamiast inwestować pieniądze w niekoniecznie pomyślną sprzedaż pojazdu na giełdzie, warto skontaktować się z nami. Dzięki nam sprzedaj auto szybko, łatwo i bezpiecznie. Kupimytwojsamochod.pl - Twój partner w sprzedaży auta.

Bezpłatna wycena
online

Ostateczną cenę sprzedaży otrzymasz nie wychodząc z domu

Szybka sprzedaż
i płatność

Moto giełda - sprzedaż samochodu na własną rękę. Część I

Proces sprzedaży samochodu jest dość skomplikowany i pracochłonny. Z pewnością każdy, kto kiedykolwiek przez niego przechodził, wie dokładnie, z czym wiąże się przygotowanie auta do sprzedaży i ogłaszanie go na stronach z bezpłatnymi ogłoszeniami. Najpierw mycie, polerowanie i odkurzanie samochodu. Następnie zdjęcia, które powinny jak najlepiej prezentować zalety samochodu. Przynajmniej jedno zdjęcie musi być bardzo dobrej jakości, by mogło być wykorzystane jako główna fotografia w ogłoszeniu. Istotny jest również opis szczegółowy, który powinien zawierać dokładne wyposażenie samochodu. Gdzie dodać ogłoszenia? Istnieje wiele serwisów, które oferują darmowe ogłoszenia motoryzacyjne, internetowa moto giełda, wydania papierowe.

Oprócz ogłaszania samochodu w formie anonsów można spróbować sprzedać auto na rynku samochodowym znanym jako moto giełda. Jeżeli jednak zależy Państwu na czasie, wolicie uniknąć wydawania pieniędzy na kolejne lepsze pozycjonowanie ogłoszeń, na emisje w gazecie czy opłacanie miejsc parkingowych na rynkach takich jak moto giełda, lepiej skorzystać z naszej pomocy. Nasi eksperci wycenią Państwa samochód fachowo, a następnie przedstawią Państwu ofertę odkupu auta. Jeżeli przedstawiona oferta będzie spełniała Państwa oczekiwania, będziecie mogli sprzedać nam auto od ręki. Należność zostanie przelana na konto w tym samym dniu. Zajmiemy się również wszelkimi formalnościami związanymi z wypowiedzeniem umowy ubezpieczenia OC. Możecie Państwo spokojnie zaufać naszej firmie, która legitymuje się długoletnim doświadczeniem. Kupimy każde auto - niezależnie od marki czy stanu technicznego.

Moto giełda czy darmowe ogłoszenia - sprzedaż samochodu na własną rękę. Część II

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne zostały dodane na wszystkich znanych portalach, pomimo tego nikt nie zgłosił się, by kupić nasz samochód. Moto giełda czy auto komis to alternatywne sposoby na sprzedaż samochodu. W drugim przypadku należy liczyć się z tym, że samochód wstawiony w komis nie zostanie natychmiast sprzedany. Długi okres czekania na kupca może oznaczać utratę wartości samochodu. Poza tym, zniecierpliwieni czekaniem możemy też podjąć decyzję o odsprzedaniu pojazdu komisowi, co wiąże się z jeszcze mniej korzystną transakcją. Nie znając wartości rynkowej samochodu i nie jesteśmy w stanie ocenić, czy proponowana cena jest atrakcyjna. W takich przypadkach decydujemy się najczęściej poszukać nabywcy pojazdu na rynku motoryzacyjnym znanym jako moto giełda. Moto giełda może okazać się dobrym pomysłem, jednak należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze, również w tym przypadku należy przygotować samochód do prezentacji potencjalnym kupcom. Mycie samochodu z zewnątrz i w środku, mycie szyb, deski rozdzielczej i felg. Dojazd na giełdę, wykupienie miejsca postojowego, powrót do domu. Giełda samochodowa znajduje się często na obrzeżach miasta, co może oznaczać długie dojazdy.

Sprzedaż samochodu na giełdzie to dość czasochłonny proces i daje on pewności, że uda nam się osiągnąć zamierzony cel. Zamiast próbować znaleźć kupca na własną rękę, można skontaktować się z kupimytwojsamochod.pl. To profesjonalna firma z długoletnim doświadczeniem, skupująca każdy samochód, niezależnie od marki, modelu czy rocznika. Skupujemy również auta powypadkowe, uszkodzone, bez ważnego przeglądu technicznego.