Jak sprzedać samochód - auto giełda czy komis samochodowy?

Decydując się na sprzedaż samochodu mamy do wyboru kilka rozwiązań. Komis samochodowy, darmowe ogłoszenia motoryzacyjne czy auto giełda to tylko niektóre z nich. Jeżeli chcemy przeprowadzić transakcję szybko, bezpiecznie i do tego za atrakcyjną cenę, najlepiej skontaktować się z kupimytwojsamochod.pl.

Bezpłatna wycena online
Twojego samochodu

Auto giełda to dobre rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na szybkiej sprzedaży bez wysiłku. Jeżeli zależy Państwu na czasie i bezpieczeństwie sprzedaży, najlepiej oddać swój samochód w ręce profesjonalistów. Skupujemy wszystkie modele samochodów, niezależnie od ich stanu technicznego czy przebiegu. Po odkupieniu pojazdu zajmujemy się wszystkimi formalnościami jak na przykład wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC. Kupimytwojsamochod.pl to wiarygodny partner w sprzedaży auta.

Bezpłatna wycena
online

Ostateczną cenę sprzedaży otrzymasz nie wychodząc z domu

Szybka sprzedaż
i płatność

Handel prywatny: Auto giełda

Auto giełda jest alternatywą dla osób chcących sprzedać samochód na własną rękę. Przed wystawieniem auta na plac targowy należy jednak odpowiednio przygotować się do sprzedaży.

1. Wybór odpowiedniego miejsca

Największa giełda w Polsce mieści się w Słomczynie (k. Warszawy), jednak mniejsze placówki można znaleźć w każdym większym mieście. W celu znalezienia jak najlepszego miejsca, trzeba udać się na plac odpowiednio wcześnie. Każda auto giełda otwarta jest najczęściej w soboty lub niedziele. Ceny za opłatę wjazdową wynoszą średnio od 20-40 zł w zależności od lokalizacji i wagi auta.

2. Ustalenie ceny samochodu

Auto giełda oferuje możliwość samodzielnej wyceny auta. Jest to dosyć wymagające zadanie, ponieważ na wartość pojazdu wpływają różne czynniki. Ceny w Internecie na ogół identycznych modeli mogą różnić się ze względu na przebieg, kolizyjność, dodatkowe wyposażenie. Wstępnej wyceny samochodu można jednak dokonać dzięki darmowym narzędziom internetowym.

3. Przygotowanie auta

Prezentacja samochodu na auto giełdzie i wywarcie jak najlepszego pierwszego wrażenia na kliencie to kluczowy element sprzedaży. Przed wystawieniem samochodu należy go najpierw dokładnie umyć, polakierować, nabłyszczyć i wyczyścić elementy takie jak felgi czy deska rozdzielcza. Należy także pozbyć się drobnych zarysowań czy wgnieceń. Auto giełda przyciąga zróżnicowanych kupców, dlatego każdy samochód, który był poprzednio indywidualizowany (spojlery, naklejki, maskotki) powinien zostać zaprezentowany w formie jak najbardziej podstawowej.

4. Odpowiednia wiedza o samochodzie

Jeśli osoba prywatna chce skorzystać z samodzielnej sprzedaży, musi się najpierw do tego przygotować merytorycznie. Warto przygotować sobie listę potencjalnych pytań najczęściej zadawanych przez zainteresowanych. Należą do nich między innymi zagadnienia dotyczące: datę wygaśnięcia ubezpieczenia, przebyte stłuczki i kolizje, ostatni przegląd, przebieg, rodzaj systemu audio czy stan opon. Co najważniejsze, odpowiedzi muszą być szczere i konkretne.

5. Negocjacje i sprzedaż auta

Jeżeli prezentowany samochód cieszy się zainteresowaniem, czas na negocjacje. Podając wstępną cenę auta należy nieznacznie ją zawyżyć, najczęściej bowiem podana kwota podlega negocjacji. Należy przy tym pamiętać, że podanie ceny o wiele wyższej może zniechęcić potencjalnego kupca

Auto giełda czy sprzedaż z kupimytwojsamochod.pl?

Auto giełda jest metodą wymagającą od sprzedawcy dużego zaangażowania i odpowiedniej wiedzy zarówno handlowej jak i motoryzacyjnej. Wszystkim osobom zainteresowanym pewną i szybką sprzedażą samochodu proponujemy skorzystanie z naszych usług. Kupimytwojsamochod.pl to to wygodna alternatywa dla handlu na własną rękę. W celu dokonania sprzedaży, należy postępować zgodnie z trzema prostymi krokami. W odróżnieniu od praktyk jakie oferuje auto giełda czy komis samochodowy, przyjmujemy pojazdy bez względu na ich stan. Można u nas sprzedać auto po wypadku czy bez aktualnego ubezpieczenia.

Przyjmujemy samochody każdej marki, niezależnie czy jest to popularny Opel Astra czy niszowa Acura. Oferujemy wysokie standardy obsługi klienta, dzięki czemu sprzedawca nie musi przejmować się formalnościami. Skupujemy auta od ręki i po podpisaniu z nami umowy wypowiadamy ubezpieczenie OC klienta. Giełda motoryzacyjna jest rozwiązaniem dla osób, które posiadają dużą ilość czasu. Dzięki nam sprzedaż samochodu to łatwa i wygodna transakcja.